Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu to najłatwiejszy i najbardziej popularny sposób zwiedzania wyspy. Sporo osób wypożycza również samochód na cały okres trwania wakacji, by swobodnie się przemieszczać. Jakość dróg, autostrady oraz oznakowanie powodują, że samo prowadzenie i nawigowanie jest bardzo przyjemne.

Dla lubiących górskie serpentyny i wąskie, ciasne uliczki, rajem będzie zachodnia część Gran Canarii.

O popularności samochód na wyspach kanaryjskich świadczy również to, że cena paliwa jest tu zaliczana do najtańszego w całej Unii Europejskiej. Najczęściej nie przekracza 1 euro za litr benzyny bezołowiowej… 🙂

Auto daje dużą niezależność w przypadku przemieszczania się po wyspie. Nie ograniczają nas godziny zbiórek oraz rzeczy zawarte w programie zwiedzania. To najbardziej sobie cenimy – możemy zatrzymać się nawet w malutkiej, urokliwej miejscowości, by wejść sobie na kawę do lokalnego baru czy po prostu pospacerować. Samochód można wykorzystywać nie tylko na dalekie wycieczki po wyspie, ale również na codzienne przemieszczanie się w ramach kurortu.

W jaki sposób możemy wypożyczyć samochód?

Hotel – nie chcąc szukać, chodzić, tracić czas na porównywanie cen, możemy skorzystać z hotelowych wypożyczalni samochód – zwykle firm zewnętrznych. To daje nam wygodę i możliwość zabrania samochodu bezpośrednio sprzed recepcji.

Lotnisko – wariant najczęściej wybierany przez osoby, które przylatują na Gran Canarię na własną rękę i potrzebują dostać się do zarezerwowanego obiektu. Plusem lotnisk jest również to, że swoje punkty mają tu zwykle największe i popularne firmy.

Internet / wypożyczenie na mieście – to chyba najczęściej aktualnie wybierany sposób wypożyczenia samochodu. Firm zajmujących się wypożyczaniem aut jest na wyspach bardzo dużo, stąd w każdym mieście można znaleźć od kilku do kilkunastu punktów. Popularnym sposobem jest również wcześniejsze wypożyczenie samochodu przez Internet. My skorzystaliśmy się z oferty niezwykle popularnego na Gran Canarii Cicar, który ma bardzo dobre ceny, sprawdzoną jakość usług. Nie wymagają żadnych kaucji, a całościowy koszt usługi możemy uiścić bezpośrednio na miejscu za pomocą karty płatniczej bądź gotówki.

Nam w dodatku zdarzyła się przyjemna niespodzianka – zamiast zarezerwowanego wcześniej przez internet najtańszego, 3 – drzwiowego Opla Corsę, otrzymaliśmy nowoczesny, 5 – cio drzwiowy Seat Leon, z lekko ponad 20 tysiącami przebiegu – nówka sztuka!

Na południu wyspy Cicar swoją siedzibę ma tylko w Playa del Ingles, stąd przebywając w hotelu oddalonym od tego miejsca o ok. 3 kilometry, musieliśmy do firmy dojechać taksówką. Dodatkowy koszt okazał się jednorazowy, gdyż samochód ostatniego dnia zostawiliśmy pod hotelem.

Zasada jest również taka, że wypożyczając samochód, na umowie najemca wskazuje nam aktualny stan baku. Chodzi o to, by zostawić przy oddaniu co najmniej tyle samo paliwa.

Najczęstszą troską wypożyczających są ew uszkodzenia pojazdu czy kolizje. Wszystkie szczegóły można oczywiście dokładnie doczytać w warunkach ubezpieczenia każdej z firm, natomiast generalną zasadą większości wypożyczalni jest tzw. full insurance, czyli pełne ubezpieczenie. Każde auto z wypożyczalni ma zawsze gdzieś jakieś rysy – czym starsze, tym jest tego więcej, także każdą ew. kolejną nie ma co się przejmować. Z naszego doświadczenia wynika, że nikt nie ogląda samochodu przy jego oddawaniu. Warto jednak zainteresować się niuansami, np. czy ubezpieczenie obejmuje lusterka boczne etc.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *