Wydmy w Maspalomas

Wydmy w Maspalomas

Zjawiskowe i niesamowite! Wydmy w Maspalomas to jedna z najciekawszych atrakcji Gran Canarii.

Piaszczyste wydmy rozpoczynają się w okolicach latarni w Maspalomas i ciągną się w stronę Playa del Ingles. Stanowią pasmo Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas, który zajmuje powierzchnię 400 hektarów i powstał w 1982 roku. Rezerwat tworzą wydmy razem z rozlewiskiem la Charca, które znajduje się obok latarni. Bytują tu liczne gatunki ptaków.

Wydmy miejscami dochodzą do 1,5 kilometra szerokości i ciągną się przez kilka kilometrów.

Z racji chronionego terenu, w okolicy nie znajdziemy hoteli znajdujących się przy plaży. Najbliżej samej latarni znajduje się hotel Palm Beach oraz Lopesan Costa Meloneras. Wyjątkowym położeniem z punktem widokowym na wydmy może poszczycić się Riu Palace Maspalomas – bardzo mocno polecamy przejście się w okolice tego hotelu i stamtąd podziwianie pięknych wydm.

Po wydmach oczywiście można spacerować, co czyni bardzo wiele osób. Należy jednak pamiętać, że w słoneczny dzień ciężko tu będzie znaleźć skrawek cienia, więc trzeba zadbać o odpowiednie okrycie. Jeśli do tego wieje wiatr, w powietrzu krąży pyłek, który skutecznie ogranicza nam widoczność. Dają jednak niesamowitą frajdę wszystkim, gdyż jest to po prostu jedna wielka piaskownica. Nasza mała zbiegała i turlała się po wydmach ile tylko sił starczyło!

Skrawki wydm z pojedynczymi palmami bardzo często zajmują spragnieni spokoju miłośnicy opalania, którzy wylegują się tutaj przez większą część dnia.

Nawet jeśli wypoczywacie w innym kurorcie, warto tu przyjechać i spędzić trochę czasu w wyjątkowym otoczeniu i ze świetnymi warunkami plażowymi.

Wydmy w Maspalomas
Wydmy w Maspalomas
Wydmy w Maspalomas
Wydmy w Maspalomas
Wydmy w Maspalomas
Wydmy w Maspalomas
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Gran Canaria
Cactualdea

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *