Teror

Teror

Teror to licznie odwiedzane przez turystów miasto na Gran Canarii położone w górach, zaledwie 14 kilometrów od stolicy – Las Palmas.

Teror to obowiązkowy punkt dla wszystkich zapuszczających się w głąb wyspy, pojawia się większości programów wycieczkowych biur podróży, które organizują wycieczki dookoła wyspy.

Należy pamiętać, że Teror leży w górach – należy zadbać o cieplejsze okrycie. Wyruszyliśmy tam w momencie, kiedy na południu było sporo powyżej 20 stopni. W Terorze zetknęliśmy się z temperaturą ok. 16 stopni Celsjusza.Centralnym punktem zwiedzania jest Bazylika Matki Bożej Sosnowej. Znajduje się na Piaza de Pino. Jest to również najpopularniejsze miejsce kultu religijnego na wyspy. Nazwa świątyni pochodzi od legendy, która informuje o objawieniu się Matki Boskiej na drzewie sosnowym. Miało mieć to miejsce pod koniec XV wieku. Dochodząc do kapliczki malowniczą arterią możemy podziwiać słynne drewniane balkony pochodzące XVIII i XIX wieku.

Matka Boska Sosnowa jest patronką wyspy, a 8 września każdego roku ma miejsce jej święto. Wtedy do miasta zjeżdżają mieszkańcy całej wyspy, więc dla wszystkich turystów, którzy tego dnia zawitają do Teroru jest to nie lada atrakcja.

Za bazyliką znajduje się Plaza de la Alameda, miejsce spotkań mieszkańców. Warto się tu wybrać w niedzielę rano, kiedy odbywa się tu cotygodniowy targ.

Teror Teror Teror Teror Teror Teror

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *