Orquidea ****

Orquidea

Hotel znany głównie klientom TUI – należy do sieci Nordotel, której właścicielem jest właśnie to biuro. Widać to już przejeżdżając ulicą w pobliżu hotelu, na którego elewacji zewnętrznej prezentuje się duże logo touroperatora.

W samym hotelu również nie brakuje akcentów, która świadczą o posiadaniu hotelu przez koncern TUI. Znany jest od lat z wysokiego, choć nie luksusowego standardu usług, swobodnej wakacyjnej atmosfery dla osób w każdym wieku.

Ale po kolei – obiekt znajduje się na obrzeżach San Augustin, stąd trzeba sobie zdawać sprawę, że San Augustin choć niewielki i spokojny kurort to jeszcze obrzeża, więc poza spotkanymi co jakiś czas hotelami, nie znajdziemy tu nic więcej. Oczywiście pod hotelem znajduje się przystanek, można skorzystać zarowno z komunikacji publicznej, jak i taksówek.

Sam obiekt znajduje się na niedużym, lecz wystarczającym terenie, w ładnym ogrodzie z infrastrukturą dla dzieci. W sezonie potrafi być tu dość tłoczno, gdyż w ciągu dnia z infrastruktury hotelu mogą korzystać również goście bliźniaczego Playa Feliz – z ich hotelu prowadzi do Orquidei specjalny mostek zamykany na noc.

Rozrywkę znajdą tu dzieci, każdego lata funkcjonuje tu klub dla dzieci, a w sezonie 2011 funkcjonował nawet polski klub TUI. Dzieci mają tu do dyspozycji swój basen oraz zjeżdżalnię. Na terenie obiektu odbywają się animacje, jednak z racji umiejscowienia amfiteatru tuż pod oknami pokoi hotelowych, prowadzone są zwykle do godz. 23:00.

Orquidea oferuje swoim gościom tylko standardowe pokoje, jednak wszystkie posiadają widok na morze! Hotel ma dostęp do plazy, a w zasadzie do niewielkiej zatoczki plażowej, na której zestaw parasole + leżaki jest dodatkowo płatny.

Hotel zwraca również uwagę ładnym wyremontowanym spa, które znajduje się w osobnym miejscu niż cała reszta infrastruktury – gwarantuje to spokój i intymność.

Polecany wszystkim, w tym również osobom chcącym zwiedzać i korzystać z wycieczek fakultatywnych, lecz jednocześnie odpoczywać w dobrym i komfortowych warunkach. Ciekawie przedstawiają się opinie na temat hotelu w internecie – hotel zbiera na prawdę najwyższe recenzje.

Podsumowanie

Plusy:

-> dobry standard, serwis, pokoje z widokiem na morze;

-> nadmorska promenada.

Minusy:

-> lokalizacja na obrzeżach kurortu;

-> ciasno przy basenie, można dosłyszeć muzykę w słuchawkach sąsiada 😉

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Koala Garden Suits
Club de Mar
Valentin Marietta
Riu Vostamar

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *