Puerto de Mogan

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan to z pewnością najbardziej urokliwy turystycznie kurort na Gran Canarii. Idealny dla osób, którym nie zależy na nocnym, rozrywkowym życiu, a chcących wypocząć w pięknej, malowniczej scenerii. Malowniczo wkomponowane w zatokę Puerto de Mogan jest popularnie nazywane Małą Wenecją. Znajduje się tu niezwykle popularny port jachtowy, w którym cumują nieliczone ilości stateczków, żaglówek, jachtów. Liczba stanowisk cumowniczych to 225.

Najbardziej rozpoznawalną rzeczą w Puerto de Mogan są jednak białe domki znajdujące się nad samym morzem, których kontury oraz okna zostały zaznaczone pastelowymi farbami. Balkony o okiennice są często bardzo bogato ozdobione kwiatami. Wszystko to pomiędzy kanałami mariny oraz portu rybackiego, stąd nazwa Mała Wenecja (La Venecia de Canarias).

Domki znajdują się nad kanałem, a upiększone dodatkowo małymi mostkami są miejscem spacerów. W ciągu dnia można tu spotkać niezliczoną liczbę ludzi. Co ważne, białe domki to bardzo często apartamenty, pensjonaty, w których można wykupić sobie nocleg!

W Puerto de Mogan znajduje się bardzo ładna, piaszczysta i szeroka, zatokowa plaża. Usypana z piasku nawożonego z Sahary. Dla amatorów wodnych szaleństw znajdzie się rozbudowana baza wszelkich atrakcji – łódek, nart wodnych, spadochronów etc. Znajduje się tu również centrum nurkowe

Poza najbardziej atrakcyjnym regionem przy morzu, znajduje się tu również bardzo rozbudowana baza gastronomiczna oraz liczne sklepy. W centrum miasta znajdziemy m.in. Kościół św. Antoniego, którego budowa jest datowana na początek XIX wieku.

W piątki ma miejsce tutaj targ, licznie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców i turystów. Bardzo szeroki asortyment – od owoców i warzyw przez książki, ubrania, ręczniki czy wyroby skórzane.

Z Puerto de Mogan wyruszają co chwila wycieczkowe rejsy, którymi możemy pokonać np. trasę do Puerto Rico – popularnego kurortu znajdującego się również w południowo – zachodniej części wyspy. Można dzięki temu podziwiać skaliste wybrzeże, często delfiny.

W opinii dużej części turystów Puerto de Mogan jest uznawane za najpiękniejszy kurort na całych wyspach kanaryjskich… 🙂

Mimo sporego oblężenia, również przez grupy zorganizowane, nie ma większego problemu z zaparkowaniem samochodu oczywiście pod warunkiem skorzystania z płatnych parkingów, gdzie płatność regulujemy w automatach. Do Puerto de Mogan można również dojechać z Playa del Ingles, Maspalomas autobusem komunikacji publicznej.

Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Puerto Rico
Arucas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *