Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas to jeden z najpopularniejszych kurortów na Gran Canarii. Swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze położeniu przy pięknej, kilkukilometrowej plaży, a także słynnym wydmom.

Maspalomas wraz z sąsiednim Meloneras oraz Playa del Ingles tworzą w zasadzie jedną, dużą, turystyczną aglomerację. Przez rozbudowany teren wydm – rezerwat przyrody, obiekty hotelowe są najczęściej zlokalizowane w pewnej odległości od plaży. Świetnym położeniem przy wydmach może się tu poszczycić niewiele hoteli – wśród nich m.in. starsze Palm Beach czy pięciogwiazdkowy RIU Palace Maspalomas.

Mimo tych odległości większa część nawet 3 – gwiazdkowych obiektów oferuje bezłatne transfery w okolice słynnej latarni (Faro), gdzie rozpoczyna się teren wydm. Latarnia jest również symbolem początku masowej turystyki na Gran Canarię – została oddana do użytku pod koniec XIX wieku i właśnie od tego czasu przypływały do Maspalomas pierwsze statki z Europy.

Aktualnie ta część wyspy jest silnie zagospodarowana przez przemysł turystyczny. Niezliczone ilości hoteli, apartamentów, restauracji, klubów. Maspalomas słynie również z życia nocnego, a przede wszystkim niewielkiej odległości od centralnej części Playa del Ingles – raju dla osób nastawionych na wieczorne rozrywki i imprezy.

Sama plaża ciągnąca się przez wiele kilometrów to miejsce wypoczynku dla rodzin, ale swoje strefy zajmują również nudyści czy homoseksualiści. Ilość atrakcji jakie oferuje Maspalomas nie pozwoli się nudzić, nawet rodzinom z dziećmi. W odległości ok. 2 kilometrów od morza znajduje się popularny park rozrywki Holiday World.

Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Maspalomas
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Puerto Rico
Arucas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *