O wyspie

Centralnie położona w archipelagu wysp kanaryjskich Gran Canaria to jedna z najbardziej popularnych wśród turystów wysp. Razem z Lanzarote oraz Fuerteventurą tworzą prowincję Las Palmas. Samo miasto znajduje się w północnej części Gran Canarii.

Gran Canaria jest trzecią co do wielkości wyspą kanaryjską, ale pod względem ludności, która przekracza 800 tyś, jest drugą najliczniej zaludnioną.

Główną gałęzią gospodarki jest oczywiście turystyka, która generuje ponad 75% budżetu wyspy.

Największą bazę turystyczną tworzą tu kurorty zlokalizowane w południowej części wyspy, gdzie warunki pogodowe są zwykle korzystniejsze niż na północy. Do najbardziej popularnych kurortów zaliczają się Maspalomas oraz Playa del Ingles. W samym Maspalomas znajdują się chociażby słynne wydmy – Dunas de Maspalomas.

Część turystyczna jest modelowo skomunikowana – bardzo szybki i wygodny dojazd z lotniska na południe wyspy z pomocą sieci bezkolizyjnych dróg i autostrad. Z samego południa na północ, do stolicy wyspy, dojedziemy samochodem autostradą w niecałą godzinę.

Gran Canaria jest często opisywana w katalogach i przewodnikach jako kontynent w miniaturze, a wszystko to za sprawą bardzo zróżnicowanego klimatu i krajobrazu. Bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie – wielbiciele dużych, popularnych i rozrywkowych kurortów, miłośnicy złotych plaż, kameralnych, niezwykle urokliwych nadmorskich miasteczek, a także pięknych widoków, sporych gór ze sporą liczbą zieleni.

Nie zawiodą się również osoby lubiące zwiedzać i przemieszczać się po wyspie. Znajdziecie tu wiele bardzo ciekawych i urokliwych miejsc, których dużą część zobaczycie na naszej stronie. Samo wypożyczenie samochodu i tankowanie jest dużo tańsze niż w innych, turystycznych miejscach. Oznakowanie i drogi powoduje, że samodzielne podróżowanie po wyspie jest naprawdę komfortowe.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *