Lopesan Baobab *****

Lopesan Baobab

Hotel zbudowany w miejscu, gdzie ma obecnie miejsce ekspansja nowych i luksusowych hoteli w Meloneras. Hotel z gatunku nowych, nowoczesnych i designerskich.

Został zbudowany w specyficznym stylu „dzikiej Afryki”, goście przyzwyczajeni do świecidełek czy luster nie będą się tu dobrze czuli – większość rzeczy opiera się na drewnie, włącznie ze sklepieniem dachów.

Znajdziemy tu dużo afrykańskich masek porozwieszanych w różnych częściach hotelu czy wyrafinowanych ozdób. To wszystko powoduje, że przez cały czas pobytu w obiekcie czuje się zapach drewna. Przez to również w Baobabie jest zdecydowany deficyt światła, zwłaszcza w głównym budynku w okolicach recepcji – ciemno i dziko 🙂

Sama recepcja robi spore wrażenie, tu sklepienie dachu znajduje się na wysokości kilku metrów nad ziemią. Tu wszystko jest wielkie włącznie z terenem hotelu – nawet przy pełnym obłożeniu ludzie rozmywają się po terenie co powoduje uczucie dużej swobody i luzu.

We wszystkich pokojach wychodzących na ogród można cieszyć si e pięknym widokiem morza oraz zjawiskowych wydm w Maspalomas, za to jednak trzeba dopłacić, gdyż standardowe pokoje posiadają widok na ulicę, a tym samym na sąsiednie, równie spore hotele.

Dzięki pokaźnemu terenowi hotel sprzyja zarówno parom, osobom starszym, jak i rodzinom z dziećmi. O wielkości świadczy chociażby funkcjonowanie 9 basenów, w tym dwa dla dzieci ze zjeżdżalniami. Na terenie odbywają się w ciągu dnia i wieczora animacje, często z muzyką na żywo, jednak są na tyle dyskretne, że osoby, które nie chcą w tym uczestniczyć mogą spokojnie wybrać inne miejsce czy skorzystać z rozbudowanego klubu dla dzieci.

Niewątpliwie specyficzny, choć na prawdę luksusowy hotel.

Podsumowanie

Plusy:

-> bardzo wysoki standard, nowy hotel;

-> wszystko zadbane i dopieszczone, design i styl.

Minusy:

-> standardowe pokoje z widokiem na pozostałe wielki obiekty w Meloneras.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Koala Garden Suits
Club de Mar
Valentin Marietta
Riu Vostamar

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *