Playa del Ingles

Playa del Ingles to najpopularniejszy i najbardziej rozrywkowy kurort na Gran Canarii. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Maspalomas, a także mniejsze San Augustin. 

Wszystkie miejscowości stanowią w zasadzie ciągłą zabudowę. Łączy je również słynna, wielokilometrowa plaża oraz nadmorskie promenady, którymi można godzinami spacerować.

Playa del Ingles w ciągu dnia przypomina duży, ale raczej spokojny kurort. Poza niezliczonymi sklepami, restauracjami i oczywiście hotelami znajduje się tu również zagłębie dyskotek oraz wszelkich klubów nocnych. Ich wybór jest tak wielki, że osoby często przez całą noc spacerują od klubu do klubu. Różna muzyka, kluby o różnej specyfice i towarzystwie. Jednym z najbardziej popularnych zagłębi nocnego życia jest Yumbo Centrum – yumbocentrum.com.

Jest to bez wątpienia największy turystyczny kurort na wyspie stąd ściągają tu wczasowicze z całej okolicy – na imprezy, a także na zakupy do licznych tutaj sklepów.

Raj dla imprezowiczów, ale również dla rodzin z dziećmi ze względu na rewelacyjną plażę. Na spokojny wypoczynek w spokojniejszej części plaży, a także ze względu na deptaki i promenady świetne miejsce dla lubiących pobiegać czy pojeździć na rowerze. Odcinek między Playa del Ingles a Maspalomas słynie również z wydzielonej części dla nudystów.

To tutaj znajduje się również punkt bardzo popularnej na wyspie wypożyczalni samochodów, o której piszemy tu – Wypożyczenie samochodu.

Playa del Ingles
Playa del Ingles
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Puerto Rico
Arucas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *