Puerto Rico

Puerto Rico

Puerto Rico to kolejny z popularnych turystycznych kurortów na Gran Canarii. Znajduje się w południowo – wschodniej części wyspy, w niedalekiej odległości od urokliwego Puerto de Mogan.

Puerto Rico to generalnie miejsce dość mocno zabudowane przez bazę turystyczną. Znajdują się tu liczne hotele, apartamenty, zarówno bliżej morza, jak i w wyższych partiach. Życie nocne nie wygląda z pewnością tak jak w Playa del Ingles, ale znajdują się tu liczne sklepy, restauracje czy kluby.

Kurort żyje intensywnie przez okrągły rok ze względu na bardzo dobry klimat – temperatura nawet w miesiącach zimowych oscyluje w okolicach 25 stopni Celsjusza. Można tu podobno liczyć zawsze na dużą porcje słońca. W przeciwieństwie do Maspalomas i Playa del Ingles, gdzie duża część strefy wybrzeża jest wolna od hoteli, tu spora część obiektów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oceanu.

Samo Puerto Rico nadaje się tak naprawdę dla wszystkich. Spokojny ocean i piękna plaża sprawia, że jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Sporo atrakcji również dla aktywnych za sprawą rozbudowanej bazy sportów wodnych. W kurorcie znajduje się Aqua Park, ale niestety od kilku lat jest zamknięty, a wyblakłe i nieużywane sprzęty straszą turystów spacerujących wokół. Aktualnie jedyną alternatywą dla miłośników zjeżdżalni jest dojazd do Maspalomas – duży, popularny Aqualand, bądź do miejscowości Taurito, gdzie znajdują się jeden z nielicznych kompleksów hotelowych z Aquaparkiem. Mniejszy, ale jest bliżej i taniej.

Puerto Rico słynie z dwóch ładnych plaż – w samym kurorcie Playa de Puerto Rico, a na jego obrzeżach słynna, piękna i piaszczysta Playa de Amadores. To właśnie ta plaża często gościła w scenach ze słynnych Pamiętników z Wakacji. Przy tej plaży znajduje się chociażby jeden z opisywanych u nas hoteli – Riu Vistamar. Ściągają tu nie tylko goście sąsiadujących hoteli, ale tak naprawdę zjeżdżają tu turyści również z innych kurortów. Największym powodzeniem cieszy się podobno w weekendy, kiedy zjeżdża w te okolice sporo tubylców.

Nawiązując do samego hotelu, to właśnie w okolicach Puerto Rico bardzo ciekawie zaaranżowane zostały skały znajdujące się blisko wybrzeża. Na wielu z nich wybudowano po prostu hotele, przez co krajobraz nabrał typowo turystycznego charakteru, a z samych obiektów hotelowych rozpościerają się przepiękne widoki na całą okolicę.

Nam Puerto Rico dla osób, które lubią wypoczynek wśród dużej liczby ludzi. Dużo bardziej urokliwe są okolice samego kurortu. Z lokalnego portu można się dostać drogą morską do Puerto de Mogan. Wypoczywając na pokładzie i ciesząc się słońcem można również często obserwować skaczące delfiny, które załoga statku wabi przynętą.

Puerto Rico
Puerto Rico
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Arucas
Teror

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *