Puerto Rico

Puerto Rico

Puerto Rico to kolejny z popularnych turystycznych kurortów na Gran Canarii. Znajduje się w południowo – wschodniej części wyspy, w niedalekiej odległości od urokliwego Puerto de Mogan.

Puerto Rico to generalnie miejsce dość mocno zabudowane przez bazę turystyczną. Znajdują się tu liczne hotele, apartamenty, zarówno bliżej morza, jak i w wyższych partiach. Życie nocne nie wygląda z pewnością tak jak w Playa del Ingles, ale znajdują się tu liczne sklepy, restauracje czy kluby.Kurort żyje intensywnie przez okrągły rok ze względu na bardzo dobry klimat – temperatura nawet w miesiącach zimowych oscyluje w okolicach 25 stopni Celsjusza. Można tu podobno liczyć zawsze na dużą porcje słońca. W przeciwieństwie do Maspalomas i Playa del Ingles, gdzie duża część strefy wybrzeża jest wolna od hoteli, tu spora część obiektów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oceanu.

Samo Puerto Rico nadaje się tak naprawdę dla wszystkich. Spokojny ocean i piękna plaża sprawia, że jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Sporo atrakcji również dla aktywnych za sprawą rozbudowanej bazy sportów wodnych. W kurorcie znajduje się Aqua Park, ale niestety od kilku lat jest zamknięty, a wyblakłe i nieużywane sprzęty straszą turystów spacerujących wokół. Aktualnie jedyną alternatywą dla miłośników zjeżdżalni jest dojazd do Maspalomas – duży, popularny Aqualand, bądź do miejscowości Taurito, gdzie znajdują się jeden z nielicznych kompleksów hotelowych z Aquaparkiem. Mniejszy, ale jest bliżej i taniej.

Puerto Rico słynie z dwóch ładnych plaż – w samym kurorcie Playa de Puerto Rico, a na jego obrzeżach słynna, piękna i piaszczysta Playa de Amadores. To właśnie ta plaża często gościła w scenach ze słynnych Pamiętników z Wakacji. Przy tej plaży znajduje się chociażby jeden z opisywanych u nas hoteli – Riu Vistamar. Ściągają tu nie tylko goście sąsiadujących hoteli, ale tak naprawdę zjeżdżają tu turyści również z innych kurortów. Największym powodzeniem cieszy się podobno w weekendy, kiedy zjeżdża w te okolice sporo tubylców.

Nawiązując do samego hotelu, to właśnie w okolicach Puerto Rico bardzo ciekawie zaaranżowane zostały skały znajdujące się blisko wybrzeża. Na wielu z nich wybudowano po prostu hotele, przez co krajobraz nabrał typowo turystycznego charakteru, a z samych obiektów hotelowych rozpościerają się przepiękne widoki na całą okolicę.

Nam Puerto Rico dla osób, które lubią wypoczynek wśród dużej liczby ludzi. Dużo bardziej urokliwe są okolice samego kurortu. Z lokalnego portu można się dostać drogą morską do Puerto de Mogan. Wypoczywając na pokładzie i ciesząc się słońcem można również często obserwować skaczące delfiny, które załoga statku wabi przynętą.

Puerto Rico Puerto Rico

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *