RIU Vista Mar ****

Riu Vostamar

Hotel znajdujący się w miejscowości Playa Amadores słynącej z chyba najpiękniejszej plaży na Gran Canarii. By się jednak do niej dostać, należy… zjechać/zejść z góry na której znajduje się hotel.

Południowo-zachodnie wybrzeże Gran Canarii ma to do siebie, że jest dość górzyste przez znajdujące się tu skały. Piętrowo ułożone hotele znajdujące się na skałach można często zobaczyć na zdjęciach obrazujących Gran Canarię. Podobnie jest z hotelem Vista Mar.

Aby dostać się do recepcji należy pokonać dość strony podjazd, a piesza wędrówka stanowi spory wysiłek. Sam hotel rekompensuje jednak wszystko…

Wchodząc do hotelu i znajdującej się recepcji jesteśmy w… najwyższym punkcie hotelu! Wszystkie pokoje znajdują się poniżej i są kaskadowo rozmieszczone na zboczu skalistej góry. Dzięki temu można zaznać niesamowitych wrażeń, gdy podczas wychodzenia z pokoju i chcąc wyjść na basen, musimy jechać na samą górę, a nie na dół!

Teren basenowy stanowi atrakcyjny teren wraz z rozbudowanym basenem, w którym jest podawany również obiad i inne przekąski. Widoki rekompensują wszystko! Lokalizacja na górze ma ten plus, że leżąc przy basenie możemy podziwiać jednocześnie przepiękną panoramę.

Serwis na wysokim poziomie, sporo animacji. Na terenie obiektu funkcjonuje rodzaj sali widowiskowej ze sceną, gdzie można podziwiać występy animatorów.

Wyjście z hotelu nie stanowi większego problemu, dlatego, że na dół zjeżdża hotelowy bus, a dla wygodnych jest możliwość skorzystania z jednej z licznych taksówek. Zejście w dół na pieszo dla przeciętnej osoby dorosłej nie zajmie więcej niż 10 minut.

Warto zejść, by poplażować na przepięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, o której była mowa wyżej, a także przejechać się do oddalonego o kilka kilometrów Puerto Rico. Jest to na tyle bliska odległość, że taksówka nie kosztuje więcej niż 4 euro, a w Puerto możemy zasmakować życia nocnego oraz zrobić zakupy w sporej liczbie sklepów. W Puerto Rico znajduje się również port, z którego można przepłynąć promem do pobliskich miejscowości, jak choćby do Puerto de Mogan.

Podsumowanie

Plusy:

-> przepięknie położony z zapierającymi dech w piersiach widokami;

-> znakomity serwis;

-> przepiękna, szeroka, piaszczysta plaża;

-> dobra lokalizacja blisko Puerto Rico.

Minusy:

-> położony na górze – nie wszystkim to odpowiada.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Koala Garden Suits
Club de Mar
Valentin Marietta
Riu Palace Maspalomas

Dyskusja o post

  1. Pawel01 pisze:

    Hotel jest przebajeczny. Widoki robią gigantyczne wrażenie, po drugie sam standard w hotelu jest bardzo wysoki. Każdy mówi, że na wakacjach się nie je, ale wyżywienie w Vistamar to prawdziwe dzieło sztuki.

    Wszystko maksymalnie przepyszne, nie chce się wychodzić z restauracji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *