Arucas

Arucas

Arucas znajduje się w północnej części Gran Canarii, zaledwie 15 kilometrów od stolicy – Las Palmas. Słynie z produkcji rumu oraz niesamowitej świątyni!

Przyczyną produkcji rumu w Arucas są bardzo żyzne ziemie, na których od wielu lat uprawiana była trzcina cukrowa. Obecnie uprawiane tu są głównie banany – Arucas może się poszczycić największą ich plantacją na całym archipelagu wysp kanaryjskich.

Wjeżdżając do miasta rzuca się w oczy komin słynnej destylarni rumu z pionowym napisem z nazwą miejscowości „Arehucas”. My jednak jedzie wprost pod imponującą katedrę.

Kościoł św. Jana Chrzciciela został zbudowany na początku XX wieku – w roku 1909. Najbardziej charakterystycznym elementem są wysokie na 60 metrów, strzeliste wieże. Świątynia jak na warunki wysp kanaryjskich jest niesamowitych rozmiarów. Często wspominając o Arucas mówiliśmy między sobą o świątyni w stylu Sagrady Familii znajdującej się w Barcelonie 🙂 Pod obiektem znajduje się duży, bezpłatny parking, na którym zostawiamy samochód i ruszamy.

Arucas - Kościół św. Jana Chrzciciela
Arucas - Kościół św. Jana Chrzciciela
Arucas - Kościół św. Jana Chrzciciela

Oczywiście nie ograniczamy się do słynnej świątyni i spacerujemy po niezwykle malowniczej okolicy. Bardzo ładnie zagospodarowany teren bezpośrednio przy kościele, ale warto udać się w górę, bo choć droga męcząca, to widoki rekompensują niedogodności. Tu również udają się co bardziej wytrwali turyści chcący porobić cieszące oko zdjęcia. Górne uliczki prezentują się następująco:

Arucas
Arucas
Arucas
Arucas

Zwiedzając Arucas natrafiamy niedaleko kościoła św. Jana Chrzciciela na bardzo ładny park z licznymi atrakcjami dla dzieci. Jeśli podróżujecie z pociechami i chcecie im wynagrodzić trudy zwiedzania, miejsce to będzie idealne.

Arucas - park
Arucas - park
Arucas - park
Arucas - park
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Puerto Rico
Teror

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *