Pogoda

Gran Canaria to świetne miejsce na wypoczynek przez okrągły rok. Wyspy Kanaryjskie są popularnie nazywane krainą wiecznej wiosny ze względu na sprzyjający klimat. Nie ma tu aż tak dużych różnic w temperaturze między zimą, a latem.

W szczycie sezonu temperatura sięga około 30 stopni Celsjusza. Jak widać, nawet w Polsce możemy okresowo liczyć z cieplejszymi dniami w lipcu czy sierpniu.

Gran Canaria jest wyspą licznie odwiedzaną zimą – panują tu temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się okresy, gdy jest sporo wyższa. Jeśli tylko słońce nie jest za chmurami, w centralnej części dnia temperatura odczuwalna może sięgać nawet 30 stopni!

Częstym błędem sprawdzających pogodę na wyspie jest wpisywanie w wyszukiwarkach hasła “pogoda Gran Canaria”. Portale pokażą nam wtedy najczęściej pogodę przewidzianą w stolicy wyspy – Las Palmas.  Zdecydowana większość turystów na miejsce swojego wypoczynku wybiera jednak południowe kurorty, więc warto sprawdzać prognozy pogody właśnie dla tego miejsca.

Pod względem wypoczynku i zwiedzania oraz sporo niższych cen, polecamy okres października i listopada. Już dwukrotnie w tym okresie wybieraliśmy Kanary i w obu przypadkach byliśmy z pobytu bardzo zadowoleni. Nawet jeśli zdarzają się deszcze czy ulewy, to krótkotrwałe. Na plażach w tym okresie można było liczyć na 30 stopni w większości dni, a zwiedzanie nie było męczące. Z pewnością na wyprawy w głąb lądu należy zabrać coś cieplejszego.

Poniżej aktualny widget pogody z popularnego Maspalomas.

Polecane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *