Wycieczki fakultatywne

Sporo osób będących na Gran Canarii nie wyobraża sobie spędzenia urlopu bez wykupienia wycieczek fakultatywnych bądź samodzielnego zobaczenia wyspy. Przedstawiamy wam najczęściej pojawiające się wycieczki organizowane przez polskich touroperatorów. Są one najczęściej organizowane przez lokalne agencje, które posiadają w kadrze pilotów osobę polskojęzyczną, bądź za sterami pilota/przewodnika zasiada rezydent.

Dla osób zwiedzających na własną rękę, a chcących poruszać się pomiędzy wyspami, polecamy linię lotniczą Binter Canarias, która oferuje regularne i częste połączenia. Można również korzystać z promów, bądź szybszych katamaranów. Jeśli podróżujemy samochodem, warto dopytać się w wypożyczalni, czy ubezpieczenie będzie działało na pozostałych wyspach (rzadko się tak zdarza, bądź trzeba zaznaczyć chęć wykupienia droższej polisy).

Popularne wycieczki fakultatywne

Gran Tour – jedna z najczęściej wybieranych wycieczek na Gran Canarii. Ma za zadanie w przekroju pokazać większą część wyspy i jej najważniejsze zakątki. A Gran Canaria należy do bardzo zróżnicowanych wysp – z jednej strony bujne lasy, góry, ale również tereny pustynne czy nadmorskie wydmy. W programach biur podróży nie zabraknie lunchu – wycieczka zaczyna się wcześnie rano, a kończy późnym wieczorem, zdecydowanie polecam – cena w ostatnich latach wahała się w granicy 60 euro/osoba.

Las Palmas – stolica Gran Canarii, wycieczka łączy w sobie namiastkę zwiedzania i zobaczenia miasta z okien autokarów oraz shopping – zakupy w dzielnicy Triana, która słynie z przebogatej ilości ciekawie położonych sklepów.

Loro Pak – tak, tak, Loro Park to slynny ogród botaniczny znajdujący się w północnej Teneryfie. Jest on jednak na tyle popularny, że sporo turystów odwiedzających Gran Canarię jest zainteresowanych wykupieniem wycieczki do parku. Zwykle dobierane są grupy międzynarodowe, a transfer na Teneryfę odbywa się promem lub katamaranem. Intensywna wycieczka zajmująca cały dzień. Polecam dla osób, które wiedzą, że szybko nie wrócą na Kanary 😉 W przeciwnym razie lepiej lepiej zaliczyć wizytę w Loro Parku podczas zwiedzania Teneryfy.

Nurkowanie – na Gran Canarii swoją filię ma pewna szczecińska firma nurkowa, gdzie pod okiem polskich instruktorów możesz wziąć udział w szkoleniu. Punkt znajduje się w Taurito, między Puerto de Mogan, a Playa de Cura. Biuro podróży Itaka organizuje tam wyjazdy w swojej ofercie wycieczek, ceny są również w zależności od charakteru i stopnia zaawansowania szkolenia.

Safari – w ofertach biur pod bardzo różnymi nazwami, natomiast we wszystkich chodzi o to samo – to wyprawa Jeepami po najbardziej dzikich terenach wyspy. Skaliste i piękne pejzaże są idealną okazją do zrobienia oryginalnych i atrakcyjnych zdjęć. Dojedziesz do miejsc, w których żyją i uprawiają ziemię rodzimi mieszkańcy.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *