Agaete

Agaete

Agaete to miasteczko w północno – zachodniej części Gran Canarii, w niewielkiej odległości od Galdar. Mimo późnej pory, podjechaliśmy.

Miejscowość położona jest na końcu autostrady GC – 2, dzięki czemu dość szybko pokonamy ten odcinek jadąc z Las Palmas. Ze stolicy Gran Canarii są tu dokładnie 34 kilometry.

Jedną z ikon tego nadmorskiego kurortu jest Kościół Niepokalanego Poczęcia (Iglesia de la Concepcion). Wcześniej znajdowała się tu kapliczka z XVI wieku, jednak po jej pożarze wzniesiono tu obecny kościół – rok 1874. Obok kościoła znajduje się centrum kultury, w którym można spotkać czasowe wystawy. Wejście wolne od wstępu.

W samym centrum znajduje się również  Huerto de las Flores – ogród botaniczny z wieloma gatunkami egzotycznych roślin. Aktualnie ich liczba przekracza 100 i były sprowadzane z najróżniejszych części świata. Bliżej wybrzeża znajduje się Puerto de las Nieves – znajduje się tu popularna plaża Las Nieves, a także szereg nadmorskich restauracji.

Przyjechaliśmy do Agaete wieczorem, więc wszystkie sklepy były pozamykane. Były czynne niektóre lokalne knajpki, w których przebywali głównie starsi mieszkańcy miasteczka. W kościele spotkaliśmy również kilkoro mieszkańców modlących się w ławkach. Sama okolica centralnej, zabytkowej części miasta bardzo urokliwa i kiedy jest się tam za dnia, z pewnością warto pokręcić się po lokalnych zaułkach. Można tu znaleźć sporo ciekawych kamienic, które niegdyś należały do co bogatszych mieszkańców Agaete.

Agaete
Agaete
Agaete
Agaete - Kościół Niepokalanego Poczęcia
Agaete - Kościół Niepokalanego Poczęcia
Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Puerto Rico
Arucas
Teror

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *