Las Palmas

Las Palmas

W Parku Świętego Telma, którego nazwalibyśmy bardziej większym skwerem aniżeli parkiem, stoi mała kapliczka świętego, którą na prawdę warto zobaczyć ze względu na niezwykły urok. Mała, niepozorna, zasłonięta okazałą kamienicą.  Obecna pochodzi z XVII wieku, a jej wnętrza z XVIII wieku. Święty Telm natomiast jest patronem żeglarzy. Wstęp do niej jest jak najbardziej bezpłatny.

Oprócz niej w części centralnej parku stoi wielka altana, która służy jako scena do koncertów oraz innych wydarzeń miejskich. Bardzo charakterystyczny jest również budynek informacji turystycznej – bogato zdobiony modernistyczny pawilon, którego na pewno nie przegapicie. Dodatkowo tym którzy wybierają się z dziećmi damy wskazówkę, że znajduje się w tym parku również wielki plac zabaw w kształcie statku (w naszym przypadku bita godzina przerwy).

Kapliczka św. Telma
Kapliczka św. Telma
Kapliczka św. Telma
Las Palmas - altana
Las Palmas

Poza tym w bezpośrednim sąsiedztwie z placem św. Telma jest Dworzec Autobusowy – jeden z dwóch głównych w Las Palmas, co tym, którzy ewentualnie przyjechaliby autobusem również bardzo ułatwia zwiedzanie tej najpiękniejszej części stolicy wyspy.

Ostatnią rzeczą którą warto by było jeszcze dodać jest to, że niegdyś to miejsce stanowiło główną bramę wjazdową dla tych wszystkich, którzy przybywali tu drogą morską. Znajdował się tu bowiem stary port, który stracił na znaczeniu w momencie powstania Puerto de la Luz.

Tomek Beata Filak

Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.

Polecane wpisy
Agaete
Puerto Rico
Arucas

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *